середа, 14 вересня 2016 р.



Лілія Гриневич: Ми повинні ширше використовувати теми, що дають можливість розвивати громадянські компетентності у школярів
Обмін досвідом між вчителями про те, як можна розвивати ключові компетентності у дітей, у тому числі в рамках таких складних тем, як Голодомор – дуже важливий, адже вчителі повинні стати агентами змін в українській освіті.  Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 10 вересня, у міжнародному конгрес-центрі «Український дім» в рамках Всеукраїнського методичного семінару для освітян «Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор».
Вона зазначила, що такі теми, як Голодомор повинні наскрізно увійти у навчання українських школярів, для цього не потрібно створювати окремий предмет – потрібно інтегрувати ці теми для вивчення дітьми історії, української мови, читання тощо. 
"Тема Голодомору зараз у нас асоціюється з куском депресивної інформації, а насправді - це тема, яка будує, яка  розвиває те, що ми називаємо соціальні та громадянські компетентності, пошану до почуття гідності кожної  людини", - зазначила Лілія Гриневич.
 В рамках заходу вона представила освітянам концепцію Нової української школи та окремо наголосила на тому, що успішність реформи напряму залежить від її підтримки українським суспільством.
"Наша мета - зробити так, щоб Нова українська школа стала мрією не ста чи двохсот людей, а стала мрією українського суспільства. І тоді ця реформа буде реалізуватися навіть попри бажання різних урядів і парламентів", - підкреслила Міністр освіти і науки України.
Всеукраїнський методичний семінар для освітян «Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор»  тривав 9 та 10 вересня. Останній день спеціально був присвячений обміну досвідом викладання у загальноосвітніх закладах історії Голодомору та інших геноцидів.
Наприкінці заходу Міністром освіти України Лілією Гриневич та представниками Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (HREC), Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) було підписано Меморандум про співпрацю.

Немає коментарів:

Дописати коментар