Шановні колеги - вчителі 3 і 4 класів! У вас є нагода поставити питання про наболіле ймовірним авторам нових нормативів. Заповніть надану нижче форму, й, можливо, ви почуєте відповідь на них 29 вересня о 16:00.



Методичний порадник для вчителів початкових класів Тернопільського району
Шановні колеги - вчителі 3 і 4 класів! У вас є нагода поставити питання про наболіле ймовірним авторам нових нормативів. Заповніть надану нижче форму, й, можливо, ви почуєте відповідь на них 29 вересня о 16:00.
Міністерство освіти і науки видало методичні рекомендації оцінювання учнів 3 та 4 класів, які вчаться за новим стандартом.
Вони є в наказі №1146 від 16 вересня, опублікованому на сайті МОН.
Для учнів третіх та четвертих класів застосовується формувальне та підсумкове (тематичне, семестрове та річне) оцінювання.
“Важливу роль у формувальному та підсумковому оцінюванні відіграють критерії, за якими воно здійснюється. Критерії оцінювання визначаються вчителем (із поступовим залученням до цього процесу учнів) відповідно до кожного різновиду роботи та різновиду діяльності учнів з орієнтуванням на вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів початкової школи, визначених Державним стандартом початкової освіти до другого циклу навчання (3-4 класи), й очікуваних результатів, зазначених в освітній програмі закладу загальної середньої освіти (модельних навчальних програмах)”, – пояснюють в міністерстві.
Формувальне оцінювання здійснюється через:
“Результати формувального оцінювання відображаються в оцінних судженнях учителя / учнів / батьків, що характеризують процес навчання та досягнення учнів. Оцінні судження вчителя мають бути об’єктивними, конкретними, чіткими, лаконічними, доброзичливими, слугувати зразком для формулювання оцінних суджень учнями.
В оцінному судженні відображають прогрес учнів та поради щодо подолання утруднень, за їхньої наявності, у досягненні очікуваних результатів навчання відповідно до програмових вимог“, – наголошують у відомстві.
Вчителям не потрібно виводити середні тематичні, семестрові та річні оцінки.
“У журнал та свідоцтво досягнень виставляється рівень за кожен результат навчання з навчальних предметів / інтегрованих курсів наприкінці кожного навчального семестру (триместру) та навчального року. Річним оцінюванням є результати навчання учнів за останній семестр (триместр)”, – пояснили у МОН.
У свідоцтві досягнень має бути розгорнута інформація про сформованість наскрізних умінь учнів та рівні результатів навчання.
Наскрізні уміння позначаються словами:
Рівень сформованості умінь школярів вчитель визначає на основі педагогічних спостережень та аналізу їхніх портфоліо.
Також вчитель може сам визначати графічні позначки для заповнення свідоцтва.
Заповнене свідоцтво підписує вчитель та батьки. Його оригінал надають батькам, а завірена копія зберігається в особових справах учнів у школі.
Детальніше з рекомендаціями можна ознайомитись у документах нижче:
Методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи ( Наказ МОН України від 16.09.2020 №1146 та додатки №1,№2, які розміщені на сторінці "3 клас НУШ")
зробив добірку навичок, які важливо розвивати у 2020 році, але яких не навчають у школі чи університеті. На щастя, існує багато онлайн-платформ, які дозволять вам це зробити самостійно!
Хоча діти менш схильні до розвитку важких форм захворювання COVID-19, ніж дорослі (станом на тепер серед захворілих 6,5% українців віком до 17 років), проте ризик інфікування для цієї вікової категорії теж високий. Що має бути в рюкзаку школяра для безпечного навчання під час COVID-19, докладно пояснили фахівці Центру громадського здоров’я України на своїй сторінці у Фейсбуку.
Отже, щоб дитина була більш захищеною, до рюкзака треба покласти:
Поясніть школярам, як правильно користуватись захисною маскою:
Особливо наголосіть, що маска – це предмет особистого користування. Обмінюватися масками заборонено. Також не можна класти використану маску поряд з чистою.
Нагадайте дітям про необхідність обробляти руки спиртовмісним антисептиком:
Дітям до 14 років використовувати антисептик не рекомендовано.
Шановні вчителі!
Запрошую взяти участь в опитуванні. Мета опитування - отримати інформацію для надання допомоги в організації освітнього процесу. Прошу відповісти на кожне питання: здійснити вибір варіантів відповідей або висловити свою точку зору. Очікую відвертих відповідей. Прошу заповнити анкети до 25 вересня 2020р. Посилання на кожну анкету розміщене нижче.
Анкета для вчителів 1-х класів
https://forms.gle/jxrm98zCAhPGS7Pi8
Анкета для вчителів 2-х класів
https://forms.gle/xheJmVfTaHhwKZMn7
Анкета для вчителів 3-х класів
https://forms.gle/ntDhjTzmbdNQC2um8
Анкета для вчителів 4-х класів
Розпочалося навчання. У вчителів з'явилася необхідність створювати тести для перевірки знань. Пропоную відео https://www.youtube.com/watch?v=Eu84e2xFs_I.
Як освітянам підготуватися до онлайн-навчання?
Директор відділу онлайн-освіти Інституту технологій Джорджії, США, Девід Джойнер пропонує інструкцію для освітян-новачків.
В першу чергу, вчителі мають дотримуватись 3 принципів:
А. безпека
Б. простота
В. студентоцентричність
Безпека — це захист педагога від неприємних непередбачуваних ситуацій під час онлайн-уроків. Тому варто використовувати знайомі програми.
Студентоцентричність — це одночасно і чіткі інструкції для учнів, і стимулювання учнів до критичного осмислення інформації.
Девід Джойнер ділить онлайн-навчання на три частини:
1. Контент викладання — інформація, знання та навички, які вчитель має викладати через дистанційне навчання;
2. Оцінювання роботи учнів;
3. Адміністрування самого процесу онлайн-навчання.
1. Як давати інформацію дистанційно?
Варто викладати контент асинхронно.
Особливості асинхронного навчання - викладач заздалегідь готує програму занять зі списком тем, літератури і завдань та викладає матеріали у відкритий для учнів доступ. Учні мають змогу до початку заняття ознайомитися з матеріалом.
Девід Джойнер радить наперед записати коротку лекцію для учнів.
Готова лекція-пояснення знімає проблему відволікання учнів під час онлайн-трансляції та допомагає уникнути технічних проблем. Також учні зможуть при потребі передивлятись лекцію.
Та як підштовхнути учнів продивитись вашу лекцію?
Поставте ваш відеоролик під час "живого" уроку в Zoom. Таким чином весь клас перегляне матеріал. Інакше діти відкладуть опрацювання контенту на невизначений час.
Під час проглядання лекції учні можуть ставити питання в чаті.
Після закінчення записаної лекції варто обговорити матеріал з учнями наживо.
2. Як оцінювати роботу учнів під час дистанційного навчання?
- Написання есе або твору — учні вже звикли до такої форми перевірки знань.
- Презентація проекту перед класом — це часто непросто для дітей, але така форма опрацювання матеріалу є дуже ефективною. До того ж це допомагає зміцнювати соціальні взаємини у класі.
Якщо учні ще не мають досвіду презентації, нехай вони запишуть свій виступ на відео.
- Тести та квізи — навчальні платформи мають готові шаблони для тестів. Написання тестів ефективне тому, що створює певну напругу для учнів, та ця напруга необхідна для прогресу в навчанні.
3. Як адмініструвати процес онлайн-навчання?
Створіть одну платформу для спілкування. Та вам зовсім не потрібно бути доступним 24\7. Варто лише викладати завдання, лекції чи вказівки в певний оговорений час. Переконайтесь, що всі учні зрозуміли, коли і з якою частотою ви викладаєте інформацію.
Дедлайни. Термін для кінцевої подачі робіт має бути простий і зрозумілий. Краще, аби дедлайн для усіх робіт був один і той же (наприклад, п’ятниця). Інакше учні легко заплутаються у строках.
Правила. Обговоріть з учнями правила спілкування під час онлайн-уроку. Та порекомендуйте їм, скільки годин варто витрачати на вивчення матеріалу.
Неформальне спілкування. Девід Джойнер говорить, що раз на тиждень присилає класу смішну картинку, фразу-натхнення або гарний відгук на учнівську роботу.
Який має бути розклад онлайн-уроків?
Під час весняного семестру багато педагогів намагались перенести стандартний навчальний розклад на онлайн-навчання.
Проте це не вдала ідея. При такому розкладі учні проводять забагато часу перед монітором. Це викликає надмірне навантаження на дитячий організм.
Тому варто скласти такий розклад, щоб учні витрачали на урок стільки ж часу, скільки й в оффлайні. Не потрібно завантажувати учнів понад міру. Це буде неефективно і навіть шкідливо.